Актуальні запитання щодо вакцинації працівників - роз’яснює Держпраці

  • 256

Фото без опису

Актуальні запитання щодо вакцинації  працівників -  роз’яснює Держпраці

Державна служба України з питань праці продовжує надавати роз’яснення щодо найактуальніших питань процесу вакцинації працівників окремих категорій.

Оскільки запровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19 є однією з найбільш обговорюваних тем загалом та викликає багато запитань, насамперед, у сфері дотримання чинного трудового законодавства та законодавства з питань охорони та гігієни праці.

Чи можливе звільнення працівника з роботи через відмову або ухиленням від вакцинації проти COVID-19

З урахуванням норм статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники юридичних осіб, визначених наказом Міністерства охорони здоров’я України 04.10. 2021 року за № 2153, які відмовляються або ухиляються від щеплень, відстороняються від роботи відповідно до законодавства про працю шляхом видання роботодавцем наказу (розпорядження).

Підстави для звільнення таких працівників відсутні.

На який термін працівник може бути відсторонений  від роботи у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації проти COVID-19?

З урахуванням норм наказу Міністерства охорони здоров’я України 04 жовтня 2021 року за № 2153, фактом, який зумовлює закінчення строку відсторонення працівника від роботи, є:

закінчення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або

отримання працівником обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.