Керівництвом Герцаївського РС Управління ДСНС України у Чернівецькі областіпроведено нараду з питань організації заходів з протидії пожежам в природних екосистемах
Проблема пожеж у природних екосистемах є актуальною не лише для України, але й для всього світу. Щороку такі пожежі завдають великої як матеріальної, так і екологічної шкоди. Постраждати від таких пожеж може і населення, яке проживає в зоні їх поширення.
17 березня набув чинності закон про те, що забезпечення пожежної безпеки покладається на:
- власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна;
- наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди;
- керівника (керівників) суб’єкта господарювання.
Зміни передбачено Законом № 1259-IX щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.
Встановлено обов’язок землекористувачів:
- не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Мінприроди;
- обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.
Особи, винні у випалюванні сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, який встановило Мінприроди, несуть відповідальність за порушення водного законодавства.
Тому, 24березня керівництвом Герцаївського РС УДСНС України у Чернівецькій області разом з начальником Відділення поліції №4 (м.Герца) ЧРУПНП у Чернівецькій області, заступника начальника ВПС "Герца", керівниками Герцаївського та Тернавського лісництва та голови Герцаївськоїоб’єднаної територіальної громадипроведено спільну нараду з питань організації заходів з протидії пожежам в природних екосистемах.
Під час заходу наголосили про важливість профілактичної роботи серед населення. Адже, найчастіше, причиною таких загорянь є звичайна людська недбалість.
Учасники наради обговорили питання співпраці у сфері запобігання пожежам в природних екосистемах їх ліквідації та притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог Закону України № 556-ІХ від 13.04.2020 року "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища", можливості покращення продуктивності роботи у цьому напрямку.