Про роботу із зверненнями громадян у Герцаївській міській раді впродовж 2023 року

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян» та Указу Президента України від  7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,  протягом 2023 року  у територіальній громаді   було вжито заходів  із забезпечення всебічного розгляду звернень громадян та порушених у них проблем, оперативного їх вирішення.

Впродовж  2023 року до  міської ради надійшло 689  звернень  від мешканців громади  (552 у 2022 році), 1030 враховуючи колективні звернення,    у яких підписалося  341 громадянин. З загальної кількості 210 письмових та 9 усних звернень до міського голови, 364  заяви для розгляду на сесії міської ради з земельних питань, 87 заяв власників житлових приміщень, які безоплатно розміщують внутрішньо-перемішених громадян під час дії воєнного стану, 19 з питань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Впродовж звітного періоду мешканцям громади видано 520 довідок з різних питань.

Протягом звітного періоду  до міської ради   надійшло  5 колективних звернень, в яких підписався  341  громадянин.

Протягом   2023 року в зверненнях  громадян до міської ради було порушено  689 питань, що на 137   питань більше, ніж у 2022 році. Переважна більшість  стосувалася питань  аграрної політики та земельних відносин – 392  (248 звернень у 2022 році). З питань   соціального захисту   надійшло  203 звернення  ( 235 звернень у 2022), комунального господарства -  4 ( 5 звернень у 2022 році), з питань захисту прав дітей  – 2 звернення, з питань   діяльності  органів місцевого самоврядування –3,  з екологічних питань 41 (32 у 2022 році), також 14  звернень з питань праці,  4 з питань освіти, 26  з інших питань.

Питання роботи зі зверненнями громадян за підсумками роботи у першому півріччі 2023 року в Герцаївській міській раді було розглянуто на засіданні виконавчого комітету у липні, прийнято відповідне рішення.
Робота із зверненнями громадян на достатньому рівні проводиться старостами старостинських округів. Так, протягом 2023 року  особисто до старост звернулося 5118  заявників  з надання довідок з питань соціального захисту, вчинення нотаріальних дій, складу сім’ї, фактичного проживання. Також були невідкладно розглянуті  усні звернення з питань  аграрної політики, земельних відносин,  комунального господарства, вивезення твердих побутових відходів, спорів із сусідами.

Впродовж 2023 року робота із запитами на публічну інформацію у Герцаївській  міській раді була спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні міської ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Так, протягом звітного  періоду зареєстровано  10  інформаційних запитів, що на 13 запитів менше, ніж за 2022 рік. Запити надходили з фінансових, земельних питань а також стосовно  діяльності депутатів міської ради.

Запити розглянуті згідно частини першої статті 20 Закону у п’ятиденний термін. Про результати розгляду повідомлено запитувачів  у електронній формі. На сайті Герцаївської міської ради постійно оновлюється інформація про найактуальніші події в  ОТГ.

Інформація про звернення громадян, графіки прийому керівництвом розміщені  на стенді у приміщенні  міської ради