До уваги суб’єктів господарювання: розпочинається прийом заяв для включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2024 рік

  • 37

Фото без опису

Відділ контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області доводить до відома усіх фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, що запланували в 2024 році виробляти насіння або садивний матеріал з метою їх подальшої реалізації, про необхідність подання заяв щодо їх включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2024 рік. Основною вимогою включення є додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

З 11 березня 2024 року Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає прийом заяв для включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва відповідно до статті 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

Прийом заяв здійснюється в електронній формі за електронною адресою ua_seeds@ukr.net  або може бути подана у письмовій формі за поштовою адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики України. Контактна особа: Шутенко Таїса Олександрівна тел.: 044-363-08-45, email: taya1979@ukr.net

В даній заяві крім основних відомостей про таку особу, зазначається наступне:

наявність у штатному розписі спеціаліста відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва або наявність відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва безпосередньо у фізичної особи - підприємця;

наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності у сфері насінництва та/або розсадництва;

ботанічний таксон, назва сорту, категорія (генерація) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми;

номер та дата видачі документа, на підставі якого фізичною особою - підприємцем або юридичною особою набуто право на використання сорту.

Суб’єктам господарювання, що відповідають даним вимогам, необхідно завчасно, до початку настання строків проведення польового оцінювання  посівів (насаджень), подати заяву за формами та порядком включення суб’єків до реєстру можна ознайомитись: Постанова КМУ від 30.11.2016 р. № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва»; наказ Мінагрополітики від 13.06.2016 № 198, зареєстровано в Мін’юсті 24 червня 2016 р. за № 894/29024 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр».

Важливо – при написанні листів та відправки їх електронною поштою обов’язково необхідно вказати своє прізвище, ім’я та по-батькові, зворотну адресу і контактний номер телефону для оперативного вирішення питань.

Відповідальність за достовірність поданих відомостей несе заявник.

Рішення про включення фізичної особи - підприємця або юридичної особи до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва або про відмову у включенні до цього реєстру приймається Мінагрополітики протягом 10 календарних днів з дня надходження заяви.

Копія рішення надається не пізніше наступного дня після його ухвалення. Вручення (направлення) копії рішення здійснюється в будь-який спосіб, що забезпечує наявність доказів здійснення такого вручення (направлення).

Якщо протягом строку розгляду заяви Мінагрополітики не прийнято рішення про включення або не надано вмотивовану відмову у включенні до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, фізичні особи - підприємці та юридичні особи, не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, мають право здійснювати реалізацію насіння і садивного матеріалу лише за умови наявності сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

У разі зміни інформації про ботанічний таксон, назву сорту, категорію (генерацію) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми, або номера та дати видачі документа, на підставі якого набуто право на використання сорту (але не рідше одного разу на рік), суб’єкт насінництва та розсадництва зобов’язаний подавати оновлені відомості до Міністерства.

 

   При необхідності за детальнішою інформацією та консультаціями звертайтесь до спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

(м. Чернівці вул. Алма-Атинська, 7, тел. (0372) 51-61-60).

 

Головний спеціаліст ГУ                                                                                                                                                                                                                          

Держпродспоживслужби в Чернівецькій області                                 Сергій Воронін