Відпустки військовослужбовцям під час дії воєнного стану

  • 379

Фото без опису

Прийнятим за основу законопроєк-том №8081 пропонується надавати відпустку військовим під час війни тривалістю до 10 днів (+ 2 дні на доїзд) та без пояснення причин залежно від оперативної ситуації та за рішенням командира.

 

         3 листопада ВРУ прийняла за основу законопроєкт №8081. Ним пропонується надавати відпустку військовим під час війни тривалістю до 10 днів (+ 2 дні на доїзд) та без пояснення причин залежно від оперативної ситуації та за рішенням командира.

 

        3 листопада у ВРУ прийнято за основу законопроєкт №8081 "Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану". За нього проголосували 330 нардепів, - повідомив Я. Железняк.

       Законопроєктом пропонується дозволити в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям надавати відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Тобто з норми буде виключено слова «за сімейними обставинами та з інших поважних причин».

        Адже, як зазначено у пояснювальній записці, на практиці існує набагато більше випадків (ніж визначено у пункті 9 статті 10-1), коли присутність військовослужбовця в сім'ї є необхідною, і, навпаки, коли можливість побачити сім’ю, рідних є важливою для військовослужбовця, особливо під час дії воєнного стану, ведення воєнних (бойових) дій.

        У разі прийняття у другому читанні цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.