Відділ «Герцаївське бюро правової допомоги» інформує

  • 290

Фото без опису

В рамках реалізації національного правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Герцаївське бюро правової допомоги інформує внутрішньо переміщених осіб, а також громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.

Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу (захист, призначення адвоката/юриста для представництва інтересів, складення процесуальних документів) подаються такі документи:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

для внутрішньо переміщених осіб:

- довідка про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи;

для громадян України, які звернулися із заявою про внутрішньо переміщених осіб:

- копія заяви про взяття особи на облік як вимушено переміщеної особи з відміткою про її прийняття відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчим органом чи районної у місті ради;

- письмова відмова у видачі довідки про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради.

Додатково повідомляємо, що 29 жовтня 2019 року відповідно постанови Кабміну набирає чинності порядок перетинання лінії розмежування на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях.

Відтак у загальному порядку громадянам України для перетинання лінії розмежування на ТОТ України необхідно мати із собою паспорт громадянина України або закордонний паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України та дозвіл фізичної особи.

Щодо співвітчизників, які не досягли 16-річного віку, то їм під час перетину лінії розмежування необхідно мати із собою паспорт громадянина України, або закордонний паспорт, або тимчасове посвідчення громадянина України чи проїзний документ дитини. Водночас зазначимо, що міграційна служба України вже не видає проїзний документ дитини, але ті, хто отримав його раніше, можуть цим документом без остраху користуватися до закінчення терміну його дії.

Разом з тим варто зазначити, що виїхати з ТОТУ можуть і громадяни України, які не мали можливості оформити паспорт громадянина України, але їм необхідно пред’явити свідоцтво про народження або будь-який інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Також можуть виїхати з ТОТУ і громадяни України, які народилися на ТОТ, а тому не отримали свідоцтво про народження українського зразку. Виїжджати з ТОТУ вони повинні із супроводжуючою особою та за її паспортним документом, а також документами, що підтверджують факт їхнього народження.

Крім того, пропуск наших співвітчизників, які виїхали з ТОТУ для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, буде здійснюватися за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС.

До того ж нашим співвітчизникам варто врахувати, що пропуск на ТОТУ громадян України, які не досягли 16-річного віку здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або інших документів, передбачених постановою Кабміну від 27 січня 1995 р. №57.

Нотаріально-посвідчена згода другого з батьків (усиновлювачів) не вимагається у разі коли дитина повертається на ТОТ у супроводі того з батьків, з яким здійснила виїзд.

З метою забезпечення права громадян України на освіту надано можливість в’їзду на ТОТ та виїзду з неї громадян України віком від 14 до 16 років, які навчаються в закладах освіти на контрольованій українською владою території, без супроводу батьків (усиновлювачів) (одного з батьків), опікунів, піклувальників, інших законних представників, які проживають на ТОТ, – за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та наявності документа, що підтверджує навчання у закладі освіти на контрольній території України.

Для іноземців порядок перетину лінії розмежування фактично залишився без змін.

Держприкордонслужба звертається до усіх подорожуючих із проханням детально ознайомитись з умовами перетинання лінії розмежування та обов’язково оформляти для дітей паспорти України або закордонні паспорти, аби під час перетинання лінії розмежування не виникало проблемних питань.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до відділу «Герцаївське бюро правової допомоги», яке розташоване за адресою: вул. Центральна, 14-А, м. Герца, телефон: (03740) 2-10-46.

 

Більше інформації за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар

Інші статті

Всі статті