Рятувальники застерігають від виникнення пожеж у лісах в пожежонебезпечний період

  • 198

 Фото без опису

Літнє сонце припікає все сильніше, і за прогнозами синоптиків найближчим часом висока температура повітря утримається на всій території області. За даними Укргідрометцентру, у західній областях, в тому числі й Чернівецькій, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. За таких умов підвищується загроза виникнення пожеж в лісах, перш за все, через недотримання самими людьми правил безпеки у пожежонебезпечний період.

            Тому фахівці Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області звертаються до громадян: перебуваючи на відпочинку в лісі, дотримуйтеся правил пожежної безпеки. Перед тим, як розвести багаття, вибране місце слід розчистити та обкопати, а саме вогнище забороняється розводити ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу. Вогонь не можна розводити поблизу сухої трави та залишати його без нагляду, а по завершенню відпочинкузагасіть його та засипте землею чи залийте водою. Обов’язково потрібно за собою прибрати, тому що на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

Пам’ятайте, що в листяних лісах частіше виникають низові пожежі, висота яких досягає двох метрів, а температура в осередку горіння складає 400-900 градусів. Але ще страшніші верхові пожежі, особливо в соснових масивах, де швидкість поширення вогню у вітряну погоду становить до 25-30 кілометрів за годину, а температура горіння перевищує 1000 градусів. Полум`я губить на своєму шляху все живе, піддаються смертельній небезпеці людські життя, знищуються будинки та інші споруди. Для ліквідації таких пожеж необхідно залучення значних матеріальних та людських ресурсів.

 Рятувальники наголошують: пожежа в лісібіда для довкілля. Насолоджуйтесь теплими літніми днями, проте не провокуйте загорань в лісових масивах. Бережіть довкілля та себе!