Відділ з питань соціального захисту та допомоги населенню Герцаївської міської ради доводить до відома мешканців громади про зміни у забезпеченні осіб технічними та іншими засобами реабілітації
Повідомляємо, що з 1 червня 2021 набрав чинності оновлений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 № 362).
Відповідно до нового Порядку на безоплатне отримання технічних та інших засобів реабілітації (далі-ТЗР) мають право:
-
Особи з інвалідністю;
-
Діти з інвалідністю;
-
Учасники АТО;
-
Особи похилого віку;
-
Жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз;
-
Діти з порушеннями опорно-рухового апарату (діти віком до 18 років);
-
Особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.
З 1 червня 2021 функція формування направлень та договорів на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації передана Фонду соціального захисту інвалідів.
З метою забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю чи інші категорії населення проходять наступні кроки:
Крок 1. Особа подає заяву про забезпечення ТЗР з повним пакетом документів:
– до Відділ з питань соціального захисту та допомоги населенню Герцаївської місько (Відділ СЗДН)ї;
– або до ОСЗН (орган соціального захисту населення);
– або через електронний кабінет особи з інвалідністю (далі – електронний кабінет).
Крок 2. Особу ознайомлюють в ОСЗН / Відділ СЗДН, а в електронному кабінеті можна ознайомитись особисто з:
-
Переліком підприємств, до яких можна звернутися з питань забезпечення ТЗР (посилання на розділ з сайту Мінсоцполітики, де можна ознайомитися з переліком самостійно: https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya–tehnichnimi–ta–inshimi–zasobami–reabilitacii–specavtotransportom.html);
-
Каталогом ТЗР (посилання на каталог на сайті Мінсоцполітики:http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/CatalogTZR/Content).
-
Механізмом забезпечення ТЗР та отримання компенсації (посилання на постанову КМУ від 05.04.2012 № 321: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/321-2012-%D0%BF/ed20210601#Text) та у рубриці #МаюПраво на сторінці Мінсоцполітики у Фейсбуці.
-
Інформацією щодо сумісності ТЗР (посилання на наказ Мінсоцполітики від 17.03.2021 № 134, зареєстрованого в Мін’юсті від 01.04.2021 за № 429/36051https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0429-21#Text).
-
Інформацією щодо роботи електронного кабінету.
Крок 3. Після подання заяви про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) та документів сформована електронна особова справа опрацьовується протягом трьох робочих днів територіальними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів.
У разі коли до заяви про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) додані не всі документи, територіальне відділення Фонду повідомляє протягом трьох робочих днів особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі або їх законним представникам через орган соціального захисту населення (або Відділ СЗДН), засоби телекомунікаційного зв’язку (зазначені у заяві про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) або через електронний кабінет особи, або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг про необхідність подання відсутніх документів.
Крок 4. Особа звертається до підприємства, вибраного в кроці 2, із заявою про намір забезпечення особисто або через електронний кабінет.
Крок 5. У разі бажання особа має право змінити обране раніше підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення до підприємства.
Крок 6. На підприємстві особі підбирають ТЗР та формують замовлення для індивідуального засобу реабілітації / анкету для серійного засобу реабілітації. Особа перевіряє та підписує замовлення / анкету.
Крок 7. Особа підписує замовлення / анкету (повторно) та акт приймання-передачі робіт після примірки готового індивідуального засобу реабілітації, якщо він підійшов.
Крок 8. Особа отримує ТЗР, настанову щодо його експлуатації та талон на гарантійний ремонт.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації в порядку черговості.
Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації та отримують компенсацію діти з інвалідністю, наступними – учасники антитерористичної операції, жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з порушеннями розвитку молочних залоз, особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
У разі виникнення питань більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 4-16-35 або за адресою: м.Герца, вул. шт. Великого, 4 каб. №1 та №2.