Щодо протидії торгівлі людьми

  • 211

Фото без опису

Торгівля людьми це глобальний, злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Жертви торгівлі людьми не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття.

Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

- ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує вас від боргової кабали та стане на перешкоді торговцям людьми використати ваші документи для вчинення інших злочинів;

- обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну;

- співбесіди про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.

Якщо ви їдете за кордон працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією з країни.

Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

До кого звернутися за порадою та допомогою в разі потрапляння в ситуацію торгівлі людьми (дітьми):

Загальноєвропейський номер з мобільних телефонів безкоштовної національної гарячої лінії з попередження торгівлі людьми «Ла Страда-Україна»: 116-123;

Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми (МОМ): 08005055010800505527 або 527 stoptrafficking.org.ua527.org.ua

Гаряча лінія з протидії дитячій порнографії (“ЛаСтрада Україна”): 0800500335 internetbezpeka.org.ua

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон довіри”: 08005002180

Національна “гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми: 08005002250.

Національна “гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей: 08005003350.

Гаряча лінія “Служби розшуку дітей”: 0800501414.

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, гаряча лінія Укрбюро Інтерполу: (044) 254-98-36 (цілодобово).

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу з питань соціального захисту та допомоги населенню Герцаївської міської ради, адреса: вулиця Шт. Великого , 4 каб.2