5 відділ м. Герца Чернівецького РТЦК та СП запрошує громадян поповнити ряди територіальної оборони

Фото без опису                      Фото без опису

Нова ескалація російської загрози змусила багатьох українців замислитися про вступ до сил територіальної оборони — формувань, покликаних допомагати ЗСУ обороняти територію та населення, державний кордон, критично важливі об'єкти інфраструктури, протистояти диверсіям тощо.

Вступити до лав ТрО може будь-який громадянин України від 18 років, який пройшов медичний, професійний та психологічний відбір та уклав контракт добровольця. При цьому стать або наявність досвіду служби у ЗСУ не мають значення.

Щоб долучитися до підрозділів територіальної оборони, необхідно укласти контракт на проходження служби в резерві у бригадах ТрО.

Ті ж, хто офіційно приєднався у такий спосіб до сил тероборони, можуть розраховувати на кілька видів оплати.

За час офіційних навчань чи зборів резервістам виплачують добові та грошову виплату, що залежить від військового звання. Також передбачене одноразове грошове заохочення для тих, хто успішно і без правопорушень виконав програму підготовки.

Ці виплати встановлені на такому рівні:

• грошова виплата — із розрахунку до двох мінімальних прожиткових мінімумів на місяць (зараз середній рівень прожиткового мінімуму складає 2393 грн, з 1 липня 2022 року його підвищать до 2508 грн; з 1 грудня 2022 року — до 2589 грн) — ці кошти резервістам мають виплачувати у військовій частині одразу після закінчення зборів;
  • добові — загалом від 360 до 900 грн на місяць (залежно від військового звання резервіста);
  • одноразове грошове заохочення — у січні поточного року за підсумками року, який минув (розмір заохочення залежить від військового звання — від 1 600 до 3 100 грн).

Осіб, офіційно працевлаштованих в організаціях, установах та підприємствах на період проходження зборів територіальної оборони у мирний час, звільняють від роботи зі збереженням робочого місця. Ці люди отримають свій звичайний середній заробіток за період зборів чи виконання служби. Оплатити це період має роботодавець, якому Міністерство оборони України компенсує ці витрати через обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Безробітні резервісти за час зборів отримують виплати у розмірі одного прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (зараз 2481 грн).

Які документи потрібні кандидату для укладання контракту на службу у резерві тероборони

1. Заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві.

2. Висновок військово-лікарської комісії.

3. Копії всіх сторінок паспорта громадянина України.

4. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

5. Копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності).

6. Характеристика з місця роботинавчання;

7. Копії документів про освіту.

8. Кольорова фотокартка розміром 9х12.