ВИМОГИ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ

  • 159

Фото без опису

ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ

З метою недопущення виникнення небезпечних подій під час збирання врожаю, Чернівецьке районне управління Головного управління ДСНС України у Чернівецькій  області додатково доводить до керівників сільськогосподарських та фермерських господарств вимоги правил пожежної безпеки, затверджені наказом  Мінагрополітики ? МНС України від 04.12.2006 року № 730/770 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України», а саме:

- До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою).

  Трактористи, комбайнери, їх помічники  та  інші особи,  задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

-     Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

-     Збиральну  техніку  необхідно  регулярно перевіряти на щільність  з’єднання  вихлопної  труби  з   патрубком   випускного колектора  та  колектора  з  блоком  двигунаУразі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

-     Перед   дозріванням   колосових   (у  період  воскової стиглості) хлібні поля  в  місцях  прилягання  їх  до  лісових  масивів,   степової  смугиавтомобільних  шляхів  мають бути обкошеніприбиранням скошеного) і  оборані смугою не менше 4 м завширшки.

-     Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається  врожайнеобхідно  мати  напоготові  трактор  з плугом на випадок пожежі. У разі    групового методу збирання до складу збирально-транспортних  загонів  необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.

-     Зернотоки слід розміщувати від будинків та споруд  не ближче  50 м,  а від хлібних масивів — не ближче 100 м.  Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову. Стоянки туристівпасіки  допускається розміщувати не ближче                                      100 м від хлібних масивівПолювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

-     Тракторикомбайни   та   інші   самохідні   машини, обладнані  електричним  пуском двигуна,  повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму.  Клеми  акумулятора, стартера  дистанційного  електромагнітного  пускача  та генератора повинні бути  захищені  від  потрапляння  на  них  струмопровідних предметівїх  електропроводка  повинна  бути  справною і надійно закріпленою.

-     Радіатори  двигунів,  вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

-     У  польових  умовах  заправляти   паливом   збиральну техніку    потрібно    за   межами   поля   (не   ближче   30   м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни..

-     У  період  збирання  забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

-     Під час збирання врожаю не дозволяється:

- робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншо збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню. соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;

- заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах.

 Шановні хлібороби! Запобігайте пожежам на жнивах! Бережіть хліб від вогню!