«Як зареєструвати новонароджених українців за кордоном?»

  • 144

Фото без опису

Приблизно кожен п'ятий українець, який наразі за кордоном, уже готовий повертатися додому, але «ще почекає», а 50% наших співгромадян кажуть, що повернуться тільки після закінчення війни.

Про це свідчить опитування групи «Рейтинг».

Водночас % респондентів не хочуть жити за кордоном постійно. Проте, це зачасту вимушені заходи безпеки.

Відтак, якщо українська жінка народжує за кордоном, куди звертатися для реєстрації малюка?

За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.

Як відбувається реєстрація?

  1. Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.

  2. У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами.

  3. Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації?

  1. Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах;

  2. Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків);

  3. Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).

Протягом якого строку слід подати заяву про реєстрацію?

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.

ВажливоРеєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акта цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

Дана інформація не є вичерпною, за більш детальним роз’ясненням та захистом своїх прав можете звернутись до сектору «Герцаївське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке розташоване за адресою: вул. Центральна, 14-А, м. Герца, телефон: (03740) 2-10-46.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).