За підробку насіння зростуть штрафи

  • 95

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує, що у сфері насінництва і розсадництва внесено зміни дочинного законодавства.

Так, прийнятий 16.11.2022 року Закон України  № 2763-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу», вдосконалив законодавство у сфері охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва і наблизивйого до норм Європейського Союзу.

А, згідно з доповненнями до ст.28 Закону України  « Про насіння та садивний матеріал», значно збільшаться штрафи за умисне виробництво, пакування фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу з метою продажу та використання торгівельної марки, яка зовнішньо нагадує торгівельну марку іншого виробника- маркування.

Фальсифіковане насіння та/або садивний матеріал–це насіння та/або садивний матеріал, у маркуванні або пакуванні якого неправомірно використано торговельну марку, інше індивідуалізуюче позначення, зовнішнє  оформлення пакування іншого виробника та/або які поширюються з неправдивою інформацією щодо сортових та/або посівних якостей насіння та/або садивного матеріалу.

За такі дії громадянину загрожуватиме накладання штрафу в розмірі від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Наразі ця сума може складати до 85 тис.грн. На посадових осіб чекатиме більше фінансове покарання-від п’яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією виробленого фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу.

Також законом передбачено:

а) подача заявки на реєстраціюсортів онлайн та скорочення строків розгляду документів;

б)запровадження електронних сервісів отримання дозвільних документів для ввезення зразківнасіння для дослідних цілей;

в)спрощення процедури ввезення в Україну вже відомих сортів насіння та садивногоматеріалу;

г)спрощення реєстрації для сортів, що вже зареєстровані в ЄС та США (без кваліфікаційної експертизи)

д)отримання права будь-кому подавати заявку на поширення сорту суспільного надбання ( на підставі повідомлення про належність сорту  до сортів суспільного надбання)

Закон України  № 2763-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу», дозволяє постачати насіння найновіших сортів українським аграріям від агровиробників ЄС та США, зокрема таких стратегічно важливих культур, як кукурудза, соняшник, соя та лохина.

Підсумувавши вище викладене, ми бачимо, що нові зміни суттєво спрощують життя українським аграріям завдяки ліквідації зайвої бюрократії, переходу багатьох процедур в режим онлайн  та впорядкуванню багатьох питань, що стосуються ввозу насіння та садивного матеріалу в Україну.