До уваги роботодавців: про оформлення трудових відносин з неповнолітніми працівниками

  • 36

Фото без опису

Державна служба України з питань праці інформує: працевлаштування неповнолітніх працівників вимагає особливої уваги та дотримання певних вимог. Ось основні кроки, які необхідно виконати суб’єкту господарювання при оформленні трудового договору з неповнолітніми працівниками.

Роботодавець має отримати згоду батьків або опікунів: для працевлаштування осіб віком від 14 до 16 років необхідна письмова згода.

Працівники мають пройти медичний огляд. Неповнолітній працівник повинен пройти попередній медичний огляд і проходити регулярні періодичні огляди для збереження здоров'я.

Трудовий договір має оформлюватися у письмовій формі, з урахуванням всіх особливостей праці неповнолітніх. У договорі обов'язково вказуються умови праці, оплата та права працівника.

Під час воєнного стану письмовий трудовий договір роботодавець може не укладати, але видати наказ про прийняття дитини на роботу та повідомити органи Державної податкової служби – зобов'язаний.

В умовах воєнного стану роботодавець може запропонувати працівникові випробувальний термін, про що обов'язково має бути зазначено у наказі про прийняття на роботу.

До початку роботи неповнолітнього працівника роботодавець має провести інструктаж з безпеки праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, а також визначити робоче місце та ознайомити з режимом роботи і трудовими обов’язками.

Допуск працівника до роботи без укладення належних трудових відносин заборонений!

Актуальна інформація з питань трудового законодавства: https://pratsia.in.ua/