ПФУ ІНФОРМУЄ: Про забезпечення одноразової виплати особам, яким присвоєно звання Герой України, або членам їх сімей

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396 затверджено Порядок використання коштів державного бюджету для виплати особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або за роботу в спеціальних умовах, що визначає механізм виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку (далі – грошова винагорода), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 144. До 01.07.2024 виплата грошової винагороди здійснювалася структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Починаючи з 01.07.2024 її виплата проводиться Пенсійним фондом України шляхом перерахування коштів на поточні рахунки в установах банків, що зазначені в заявах одержувачів грошової винагороди. Право на одноразову грошову винагороду мають: особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”; члени сім’ї особи, якій посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”; члени сім’ї особи, якій присвоєно звання Герой України із врученням ордена “Золота Зірка” та за життя винагорода не була виплачена. До членів сім’ї, які мають право на одноразову грошову винагороду, належать дружина (чоловік), діти, батьки. Способи звернень за виплатою грошової винагороди до органу Пенсійного фонду України: особисто; через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України; з використанням засобів поштового / електронного зв’язку за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування). Перелік документів, які подаються разом із заявою про виплату грошової допомоги, визначено пунктами 5, 6 Порядку № 144 (паспорт, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, документ про присвоєння звання Герой України із врученням ордена "Золота Зірка", номер банківського рахунка (за стандартом IBAN), для членів сім’ї – документи, що підтверджують родинні стосунки, свідоцтво про смерть).