Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомлеє

  • 927

Податківці звертають увагу платників на погашення боргів

Днями, заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк зустрічався з платниками області, які допустили значні суми податкового боргу.

За словами посадовця, серед перших з ким відбулася відверта розмова про алгоритм дій з погашення боргів, - це  директор ДП «Чернівецький облавтодор» ВАТ ДАК Автомобільні дороги України Володимир Мицька. Під час конструктивного діалогу спільно визначили заходи та джерела погашення податкового боргу.

Головний акцент під час зустрічі зроблено на абсолютному зменшенні податкового боргу, але разом з тим щоб не знизити фінансову активність підприємства.

Загалом на початок березня податковий борг усіх платників області до Зведеного бюджету перевищує 328,3 млн грн.

Земельний податок: Отримали право власності або право користування земельною ділянкою - сплатіть податок

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області акцентують, земельний податок – це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 ст. 14 ПКУ).

Об’єктами оподаткування земельним податком є:  земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що знаходяться у власності; земельна ділянка, надана в оренду (п. 270.1, п. 288.3 ПКУ).

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 Земельного кодексу України).

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 ЗКУ).

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ст. 2 Закону № 1952).

Елітне авто: кому з буковинців необхідно платити транспортний податок у 2021 році?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року зобов’язані сплачувати транспортний податок.

Вартість авто визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою КМУ, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Враховуючи, що з 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6000 грн – об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 2 250 000 грн.

Перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком (їх марка, модель та рік випуску), розміщуються на сайті Мінекономіки щороку до 1 лютого звітного року. Переглянути Перелік можна за посиланням: http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA.

Детальніше про сплату: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/459061.html

 

Все про програмні РРО на вебпорталі ДПС

У Головному   управлінні ДПС у Чернівецькій області запрошують суб’єктів господарювання ознайомитися з Презентаційними матеріалами щодо впровадження програмних РРО у розділі банеру «Програмні РРО», які розміщені на вебпорталі ДПС.

У цьому ж банері за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/  вся інформація щодо переваг та умов застосування програмних РРО, зокрема: нормативно-правові актиповідомлення-роз’яснення для платниківопис АРІ фіскального сервера контролюючого органуелектронні довірчі послугиперелік тестових платниківперелік посадових осіб ДПС - відповідальних за взаємодію із суб’єктами господарювання під час впровадження ПРРОактуальні запитання-відповідіформи ПРРОпрограмний реєстратор розрахункових операційпошук фіскального чекапрезентаційні матеріали щодо впровадження програмних РРОвідеоуроки.

 

Публічна інформація: Буковинські податківці опрацювали 50 запитів

У податковому відомстві відзначають, з початку 2021 року до Головного управління ДПС у Чернівецькій області надійшло 50 запитів на отримання публічної інформації.

Відтак, найбільше запитів надійшло від громадян – 47. Від юридичних осіб надійшло 8 запитів,  від представників засобів масової інформації – 1 запит.

До прикладу - запитувачі зверталися з проханням надати інформацію щодо копій рішень про списання боргу; наявності або відсутності податкового боргу по єдиному податку та ЄСВ; зняття з обліку як платника податків; кількість проведених фактичних перевірок та у 2020 році.

Всі отримані запити були розглянуті вчасно та не залишилися поза увагою. Фахівці податкової служби області надали вичерпні відповіді на 48 запитів та відповідно до статті 22 Закону відмовлено в задоволенні 2 запитів.

У податковій службі нагадують, що запити на отримання публічної інформації можуть бути надіслані  на поштову адресу  Головного управління ДПС у Чернівецькій області: 58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А  та на електронну адресу cv.official@tax.gov.ua.

Також запити можна направити через «Електронний кабінет» (http://cabinet.tax.gov.ua.) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Як правильно користуватися електронними сервісами, а саме відеоурок як направляти в листи та звернення за допомогою Електронного кабінету можна переглянути за посиланням:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6094.html

Форма для подання запиту на отримання публічної інформації: Головна>ДПС у регіоні>Головне управління>Публічна інформація: https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/forma-podannya-zapitu/

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар