ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ 2021

  • 800

Указом Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» було оголошено проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу:

- у квітні – червні 2021 року;

- у жовтні – грудні 2021 року.

 

В квітні-червні 340 юнаків з Буковини поповнять лави Збройних Сил та інших військових формувань:

130 чоловік служитимуть в підрозділах Збройних Сил;

90 - в Національній гвардії;

105 - в Державній прикордонній службі;

15 - в Державній спеціальній службі транспорту. 

 

Строковики не залучаються до виконання завдань в районі проведення ООС, а перебувають виключно в місцях постійного розташування військових частин.

 

Термін строкової служби за наявності вищої освіти становить 12 місяців, за її відсутності – 18 місяців.             

 В області тривають заходи підготовки до призову, пов’язані з викликом на призовні дільниці, проходженням призовниками медичних оглядів та попереднє призначення їх в команди молодого поповнення, відправки яких почнуться 6 квітня.

 Робота з призовниками проводиться із дотриманням всіх санітарно-епідемічних норм та вимог. Членів призовних комісій, медичний персонал та призовників забезпечено засобами індивідуального захисту.  У взаємодії з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА та місцевими медичними закладами буде здійснюватись обстеження призовників на наявність COVID-19.

Нагадуємо, що згідно зі статтями 17, 65 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу, а захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України – обов’язком громадян України. При цьому громадяни відбувають військову службу відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

          Відповідно до вимог ст.1  Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» - захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України.

26 лютого 2021 року наказом військового комісара Герцаївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №31 «Про призов громадян України на строкову військову службу в квітні-червні 2021 року», визначено проведення з 01 квітня по 30 червня 2021 року призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України.

 

Явці на призовну дільницю міста Герца для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни України 2003 року народження, яким у період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народились у 1994-2002 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.

Відповідно п.33 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921, у разі отримання розпорядження районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення призовників і військовозобов’язаних про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору) для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, визначення призначення на воєнний час, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних відповідальні особи Герцаївської міської ради:

здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників і військовозобов’язаних за місцем їх проживання під їх особистий підпис.

    У разі відсутності призовників і військовозобов’язаних за місцем їх проживання доводять вимогу про виклик до відома власників будинків, у яких вони проживають. Оповіщення може здійснюватись також поштою та по телефону.

Вищевказаним наказом військового комісара було визначено що усі громадяни, які отримали повістки, повинні прибути у визначений термін на призовну дільницю за адресою: м. Герца, вул. Центральна, 16а, Герцаївський районний центр комплектування та соціальної підтримки (тел. 2-21-80). Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадянин зобов'язаний з'явитися до призовної дільниці в 10 денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України, тобто з 01 по 10 квітня 2021 року

У випадку, якщо призовник без поважних причин не прибув на призовну дільницю, він буде нести адміністративну відповідальність.

У випадку наявності ознак ухилення від проходження військової служби, відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України, документи будуть передані до правоохоронних органів, за що передбачене покарання у вигляді 3 -х років позбавлення волі.

У випадку неявки до Герцаївського районного центру комплектування та соціальної підтримки, у відповідності до вимог, звернення щодо призовників, які ухиляються від виконання військового обов’язку, будуть подані до органів Національної поліції для їх розшуку, затримання та доставки до Герцаївського РТЦК та СП.

Разом з тим, повідомляємо, що особа, яка підмовила призовника до ухилення від проходження строкової військової служби, надала стосовно нього неправдиву інформацію з метою укриття його місця перебування, сприяла його ухиленню від проходження служби, порадами вказівками, переховуванням призовника або іншим обманом, притягується до кримінальної відповідальності за статтею 27 Кримінального кодексу України, а у разі підроблення відповідних документів – за статтями 358 чи 366 Кримінального кодексу України.

Призов у 2020 році: відповіді на найпоширеніші запитання – АрміяInform