На робочій зустрічі зі старостами йшлося про механізми наповнення дохідної частини бюджету громади

Про вдосконалення механізмів наповнення дохідноі? частини бюджету Герцаі?вськоі? громади в розрізі кожного населеного пункту и?шлося на сьогоднішніи? робочіи? зустрічі керівництва міськоі? ради та місцевих старост Герцаі?вщини.

??Наи?більшу увагу на зустрічі приділили необхідності впорядкування, приведення у відповідність до чинного законодавства та уніфікаціі? процедури стягнення плати за землю в населених пунктах громади.

?Наголошено, що в поточному бюджетному році базою для встановлення земельного податку, виступить діюча нормативно-грошова оцінка земель населеного пункту, з врахуванням коефіцієнту інфляціі?. Наголошено, що ставки податку, що застосовуватимуться при обчисленні, повинні бути однакові для всіх куточків громади, та відповідати тим, що затверджені 4 сесією Герцаі?вськоі? міськоі? ради VIII скликання (відповідно до видів цільового призначення земель). ?Водночас, плата за сільськогосподарські земельні паі? вираховується як 1% від середньоі? грошовоі? оцінки таких земель по області та складатиме 333 грн. за паи?.

?Крім того, старостам доручено провести роботу з формування детальноі? бази даних про всіх платників податків, що зареєстровані або проваджують свою господарську діяльність на територіі? громади, з метою мобілізаціі? незадіяних резервів по наповненню бюджету.