Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області закликаєгромадяндотримуватися правил безпекипід час відпочинку на водних об’єктах.

Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області  закликаєгромадяндотримуватися правил безпекипід час відпочинку на водних об’єктах.

1. Перед купаннямвідпочинь, не заходьу водурозпаленимабоспітнілим, зробиневеликурозминку.

2. Заходь в воду повільно і обережно, зайшовши в воду по пояс, зупинись і швидкозанурся з головою.

3. Не відпливай далеко від берега, не запливай за розмітку, буйки.

4. Не перебувай у водідовше 15 - 20 хвилин.

5. У воді не стій без руху, плавай і купайся.

6. Не плавай один, особливо, якщо не впевнений в своїх силах.

7. Не влаштовуй у водіігор, пов'язаних з хапання один одного за ноги, руки.

8. Якщощосьналякало тебе в воді, не кричи, в легеніможепотрапити вода.

9. Не заходьу водувище пояса, якщо не вмієшплаватиабоплаваєш погано.

10. Не запливай в місця руху моторнихчовнів, скутерів, суден і не наближайся до них.

11. Якщобачиш, щомоторнийчовенабо скутер рухається на тебе, махай руками, щоб тебе помітили, і відпливай в сторону.

12. Не запливай далеко на надувному матраціабоколі, надувнийплавальнийзасібможевийти з ладу або тебе віднесевітром далеко від берега.

13. Не намагайсяплавати на колодах, дошках, саморобних плотах.

14. Розраховуйсвоїсили при запливі так, щобїхвистачило на зворотний шлях.

15. При появівтомиспокійнопливи до берега, деякий час можнавідпочитилежачиабопливучи на спині.

16. Не старайся глибокопірнатиабоплистиякомогадовшепід водою.

17. Не пірнай в незнайомихмісцях - на дніможутьвиявитисякамені, корчі, металевіпрути і т.д.

18. Не чіпляйся за човна, не залазь на бакени, буйки і т.д .;

19. На водістеж за молодшимибратами (сестрами).

На водінеобхіднопам'ятати!

1. Краща погода для купання: ясна безвітряна погода.

2. Необхідна температура повітря для купання: 25 і більшеградусів.

3. Необхідна температура води для купання: не нижче 18 градусів.

4. Краще час для купання: з 8 до 10 години ранку і з 17 до 19 годинивечора.

5. Не рекомендуєтьсякупатисяраніше, ніж через 1,5 годинипісляїжі.

6. Не можнакупатися в штормову погоду або в місцях сильного прибою.

7. Купатисядозволяється в спеціальновідведених та обладнаних для цьогомісцях.

8. Для тих, хто не вмієплаватикупатисянеобхіднотільки в спеціальнообладнанихмісцяхглибиною не більше 1,2 метра.

9. Купайся там, де поблизу є дорослі.

10. Не купайтеся в забрудненихводоймах, в яких є ями і б'ютьключі!

12. Не купайся в заболоченихмісцях і там, де є водоростіаботвань.

10. Купання в нетверезомувигляді заборонено!

11. Купаннявночі заборонено!

13. Перед купанням в незнайомихмісцяхспочаткуобстежуй дно.

14. Не пірнай в незнайомихмісцях.

15. Якщосудомоюзвелом'язи, лягай на спину і пливи до берега, постарайся розтертизведенийм'яз рукою. Стримуйся на воді і клич на допомогу.

16. Заборонено подавати крики помилковоїтривоги.

17. Якщовтомився, а до берега далеко, відпочинь, прийнявшиположення «лежачи на спині»!

18. Потрапивши в швидкутечію, не сліднамагатисяплистипротинього, пливи за течією по діагоналі до берега.

19. Опинившись у вирі, не піддавайсяпаніці. Зроби великий вдих і, занурившисьу воду, зробисильнийривок і під водою пливи в сторону за течією, через кількаметрівспливай на поверхню.

20. Заплутавшись у водоростях, не роби різкихрухів. Ляж на спину і намагайсяповільно і спокійновиплисти в ту сторону, звідкиприплив. Якщо не вдається, звільнивідрослин руки, підтягниобережно до себе одну ногу і звільниїї руками, потіміншу.

21. Тривалеперебування у водіможе привести до сильного переохолодженнятіла і небезпечною для життясудомою.

22. Паніка - основна причина трагедій на воді. Ніколи не піддавайтесяпаніці.

23. При наданнідопомоги не хапайся за людину,якарятує тебе, довірсяйому і намагайсядопомогтисвоїмидіями.