Як уникнути переохолодження та обмороження?

  • 749

 

         Зниження добової температури сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при нульовій температурі. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. До обмороження більш схильні верхні та нижні кінцівки, а також відкриті ділянки тіла: вуха, щоки та ніс. При обмороженні шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

          Саме тому фахівці Служби порятунку радять громадянам дотримуватись елементарних правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження:

- Одягайтесь так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Тісне взуття може створювати передумови обмороження.

- Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Рукавиці краще обирати з тканини, що відштовхує воду та не пропускає повітря.

- Не вживайте алкогольних напоїв. Негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.

- Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.

- Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню.

Пам’ятайте, у разі появи симптомів обмороження потрібно обов’язково звернутися до лікаря!Фото без опису