Обігрівай житло безпечно!

  • 703

      З початку опалювального сезону на території Герцаївського району рятувальники 13 ДПРЧ Управління ДСНС України у Чернівецькій області ліквідували 5 пожеж, які виникли через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Під час даних пожеж вогнем пошкоджено 4 будівлі, знищено 1 будівлю та 1 транспортний засіб, а також травмовано 2 особи, госпіталізовано з отруєнням чадним газом малолітню особу 2020 р.н.. та  особу 1952 р.н. з опіками верхніх кінцівок. Збитки завдані пожежами становлять 1 млн.174 тис. 600  гривень.

         У зв’язку із цим, керівництво Герцаївського РС Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує мешканцям краю про основні правила пожежної безпеки під час опалювального сезону

Забороняється:

-розпадювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

-           розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не

менш як 0,7 м, від топкових отворів - не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами    довжина яких перевищує розміри топника;

-           сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

-           використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

-           категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидати гаряче вугілля ближче як за 15 метрів від будівель.

В опалювальний сезон не забувайте очищувати димарі від сажі хоча б раз на три місяці.

-           Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

-           Крім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Нехтування правилами їх використання є основною причиною пожеж. На жаль, у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. їх аналіз свідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція - спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.

        Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище і номер телефону, з якого надійшло повідомлення. По можливості евакуюйте людей, та пробуйте гасити первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками)  або водою, піском та іншими підручними засобами.

 

      Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя і життя Ваших близьких!