ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ПРОКУРАТУРА ЗАСТЕРІГАЄ ‼️ОБЕРЕЖНО ШАХРАЇ!

  • 136

Фото без опису

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ПРОКУРАТУРА ЗАСТЕРІГАЄ

‼️☝️ОБЕРЕЖНО ШАХРАЇ ❗️

⚠️Значне зростання злочинів проти власності, зокрема шахрайств залишається однією із проблем сучасного українського суспільства. Через свою довірливість люди втрачають великі суми грошей та заощаджень.

❌Особливо популярні зараз дзвінки чи SMS-повідомлення про якусь трагедію, найчастіше по телефону вказують, що трапилася дорожньо-транспортна пригода винуватцем якої став Ваш родич, у зв’язку із чим необхідно перерахувати або передати певній людині кошти, щоб його врятувати. Часто такі дзвінки робляться від імені працівників правоохоронних органів, під час яких пропонується врятувати Вашого близького родича від «великих проблем» із подальшою передачею грошей посереднику в обумовленому місці.

⭕️Звичайно найчастіше жертвами таких шахрайств стають люди похилого віку, однак трапляється, що на гачок зловмисників потрапляють і інші категорії громадян.

⚠️Що робити, коли надійшов подібний дзвінок? 1️⃣‼️По-перше не панікувати та зателефонувати до особи у якої, зі слів зловмисників проблеми або до осіб, котрі можуть знати його місце перебування.

2️⃣‼️По-друге у випадках коли зловмисники продовжують телефонувати, домовитися із ними про зустріч, після чого повідомити про неї органи поліції.

☝️При цьому за жодних обставин не передавайте нікому грошові кошти. Тут необхідно відзначити, що шахраї можуть володіти якоюсь особистою Вашою інформацією, щоб надати своїм словам переконливості, проте не потрібно на це зважати.

⭕️Також незважаючи на постійні наголошування в як в місцевих, так і в загальнодержавних ЗМІ про те, що необхідно бути обережними під час здійснення банківських та інших розрахункових операцій, кількість осіб, що постраждали від дій шахраїв не зменшується.

❌І надалі найпоширенішою схем обману залишаються телефонні дзвінки від нібито співробітників банку, під час яких зловмисники виманюють у громадян конфіденційну інформацію щодо рахунку, після чого знімають або переводять кошти з даного рахунку на інший рахунок, відкритій під фіктивним ім’ям.

☝️❗️Тут необхідно зауважити, що справжні працівники банку не телефонують й не надсилають повідомлень з проханнями зазначити номер банківської картки, строк її дії, ПІН-код або CVV2-код картки. Також співробітники банку не телефонують клієнтам для уточнення якоїсь особистої інформації.

Окрім банкоматів, терміналів самообслуговування та POS-терміналів, запросити ПІН-код Вашої картки може тільки відповідна система Інтернет-банкінгу.

Для отримання переказу на картку за продаж товару (через OLX чи Aukro) необхідно зазначити лише номер картки. Вимоги покупця назвати інші дані (CVV2-код, строк дії картки, баланс чи тип картки) для переказу грошей на Вашу картку повинні викликати у Вас підозри.

☝️❗️Тому за жодних обставин не розголошуйте будь-кому по телефону зазначені вищевказані дані, які стосуються Вашого рахунку.

⭕️У разі, якщо особа продовжує наполегливо телефонувати вкажіть, що Ви самостійно підійдете до найближчого відділення банку для вирішення проблеми із Вашим рахунком. Справжнього працівника банку така відповідь задовольнить, а шахрай буде вперто протестувати проти цього.

✅Саме дотримання Вами правил користування банківським рахунком допоможе Вам уберегтися від шахраїв, так, як розслідування таких злочинів як правило довготривале, а навіть при розкритті такого злочину не завжди вдається повернути потерпілому кошти. Оскільки, найчастіше особи, що телефонують громадянам знаходяться у інших віддалених областях, крім цього громадяни розуміють, що вони стали жертвою шахраїв тільки через декілька днів, а то і тижнів після події злочину, а тому зловмисники вже встигають замести сліди свого злочину, що унеможливлює їх подальше виявлення.

Чернівецька окружна прокуратура