Буковинці, які надають майно в оренду зобов’язані задекларувати доходи

  • 55

Фото без опису

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують громадянам, які здають в оренду житлову чи іншу нерухомість та рухоме майно про обов’язок задекларувати отримані доходи. 

Зокрема, відповідно до статті 164 Податкового кодексу декларуванню підлягають доходи, отримані від надання в оренду квартир, будинків, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендар. Він зобов’язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка. Якщо житлову нерухомість орендує фізична особа, то податок на доходи фізичних осіб та військовий збір має сплачувати власник майна.

Фізичні особи, які зобов’язані задекларувати доходи мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 01 травня поточного року.

Громадяни можуть подати декларацію за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет» https://cabinet.tax.gov.ua/ чи мобільного застосунку «Моя податкова» https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/. Скористатись зазначеними сервісами зможуть фізичні особи, які мають особистий кваліфікований електронний підпис. 

У розділі «Податкова декларація про майновий стан і доходи» можна сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих, виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого, рухомого майна.

З детальною інформацією щодо декларування доходів, одержаних у 2023 році та прикладами заповнення податкових декларацій, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024» https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024 .